Aktualitet

MOTI I DITËS - Diell, por temperaturat në rënie

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS - Diell, por temperaturat në rënie

Rrymat e ftohta kontinentale do të ndikojnë gadishullin e Ballkanit ku presim përmirësim të motit në territorin e Shqipërisë.

E Mërkurë , 20 Mars 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim veri (N) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore    -3/12°C

- Zonat e ulëta      0/17°C

Kosova për datën 20 Mars 2024 do të ketë vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 1°C – 4°C në mëngjes deri në 7°C – 11°C gradë Celsius në mesditë.

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore    0/14°C

- Zonat e ulëta      3/18°C

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH