Aktualitet

Merret vendimi/ Prokuroria kërkon 6 vite burg për Rozeta Dobin, dhe 2 vite për Alda Klosin

Shkruar nga Liberale

Merret vendimi/ Prokuroria kërkon 6 vite burg për Rozeta Dobin, dhe 2

Prokuroria e Tiranës kë dhënë pretencën në lidhje me Aldan Klosin, ish-zyrtaren e ministrisë së Rindërtimit dhe ministrisë së Financave.

Mësohet se Alda Klosi është kërkuar të dënohet me 2 vite e 6 muaj burgim. Për pastruesen Rozeta Dobi ka kërkuar të shpallet fajtore dhe të dënohet me gjashtë vite burg.

Ndërsa për djalin e saj është kërkuar 4 vite burg dhe të aplikohet ulja e dënimit me 1/3.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH