Aktualitet

Lufta pa kompromis ndaj korrupsionit! Ambasadori i BE-së takon Altin Dumanin: SPAK, lojtar kyç i përparimit të Shqipërisë në BE

Shkruar nga Liberale

Lufta pa kompromis ndaj korrupsionit! Ambasadori i BE-së takon Altin

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Silvio Gonzato, është takuar me kreun e SPAK, Altin Dumani.

Përmes një postimi në platformën ‘X’, Gonzato shprehet se SPAK është një lojtar kyç në përparimin të Shqipërisë drejt, duke hetuar dhe ngritur padi për korrupsionin e nivelit të lartë dhe krimin e organizuar.

“Duke hetuar dhe ngritur padi për korrupsionin e nivelit të lartë dhe krimin e organizuar në Shqipëri, SPAK është një lojtar kyç në përparimin të Shqipërisë drejt përmbushjes së standardeve europiane të zgjerimit të BE-së”, shkruan ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH