Aktualitet

Lëkundje të forta në Librazhd, tërmeti ndihet në disa qytete (Epiqendra)

Shkruar nga Liberale

Lëkundje të forta në Librazhd, tërmeti ndihet në disa


Një lëkundje sizmike është regjistruar pak përpara mesnate në zonën e Librazhdit.

Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 3.2 Rihter ishte me një thellësi fokale 10 km, teksa epiqendra ishte zona e Librazhd Qendër. Aty ka ka pasur lëkundje edhe disa ditë më parë.

Aktualisht nuk raportohen dëme, teksa lëkundjet janë ndjerë dhe në disa qytete të tjera përreth.

Lëkundje të forta në Librazhd, tërmeti ndihet në disa

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH