Aktualitet

Tirana dhe disa qytete në “black-out”, çfarë ndodhi?

Shkruar nga Liberale

Tirana dhe disa qytete në “black-out”, çfarë

Energjia elektrike është ndërprerë papritur mesditën e sotme në të gjithë Tiranën.


Mijëra familje kanë mbetur pa energji elektrike, në një ditë të nxehtë ku temperaturat shënojnë 38 gradë.

Dita e sotme është edeh një nga ditët më të nxehta të verës.

Raportohet se pa drita janë Tirana, Durrësi, Lezha, Shkodra, Kukësi dhe Saranda e Elbasani nuk dihen shkaqet, teksa sot është një nga ditët më të nxehta të vitit.

Burimet bëjnë me dije për një defekt ne lidhjen e rrjetit 110 kë e tensionit të lartë.

Institucionet shtetërore ende nuk kanë reaguar për shkakun e kësaj avarie.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH