Aktualitet

KUJDES! Policia nis gjobat ndaj këmbësorëve

Shkruar nga Liberale
KUJDES! Policia nis gjobat ndaj këmbësorëve

Policia Rrugore ka nisur gjobitjen e këmbësorëve të cilët nuk përdorin vijat e bardha në rrugē.

Së fundmi rrugorët e kryqytetit kanë aplikuar gjobat në vlerën e 10 mijë Lekëve të vjetra për ata këmbësorë që kalojnë në mes të rrugës dhe jo në vendkalimet e përcaktuara apo vija të bardha.

Policia Rrugore ka ndarë disa pamje, ku janë evidentuar disa raste të kalimit të parregullt në rrugë nga ana e qytetarëve, të cilët janë ndëshkuar me gjobë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH