Aktualitet

KËMBIMI VALUTOR 29 Dhjetor/ Rritet dollari amerikan dhe paundi britanik, çfarë ndodh me euron

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR 29 Dhjetor/ Rritet dollari amerikan dhe paundi britanik,

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 93.2 lekë dhe do të shitet me 94.5 lekë.

Euro do blihet me 103.4 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.5 lekë dhe do shitet me 111.8 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 119 lekë dhe do shitet me 120.2 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 29 Dhjetor/ Rritet dollari amerikan dhe paundi britanik,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH