Aktualitet

Anullohet mesha e Pashkëve Ortodokse në Shkodër! Shkak bëhen klubet e natës

Shkruar nga Liberale

Anullohet mesha e Pashkëve Ortodokse në Shkodër! Shkak bëhen

Mesha e vigjiljes e Pashkëve Ortodokse në Shkodër është anuluar mbrëmjen e djeshme.

Muzika e lartë e lokaleve të natës përreth kishës “Lindja e Krishtit” ka detyruar disa herë famullitarit At Nikolla Petani, të ndërpresë meshën dhe në fund ai së bashku me besimtarët ortodoksë, kanë vendosur të anulojnë meshën.

Besimtarët ortodoksë në të gjithë vendin kremtojnë Pashkën

Në kishë, ka qenë e pamundur të dëgjohej fjala e famullitarit dhe mesazhi i festës për shkak të muzikës së lartë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH