Aktualitet

Këmbimi valutor sot 4 Maj 2024/ Me sa shitet e blihet euro, dollari dhe monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

Këmbimi valutor sot 4 Maj 2024/ Me sa shitet e blihet euro, dollari dhe

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar do blihet me 93 lekë dhe do shitet me 94 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 100.1 lekë dhe do shitet me 100.9 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 102.3 lekë dhe do shitet me 103.3 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 116.3 lekë dhe do shitet me 117.3 lek.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH