Aktualitet

Kardinali shqiptar uron besimtarët e krishterë nga Vatikani: Paçi paqe e begati, të bashkuar gjithmonë!

Shkruar nga Liberale
Kardinali shqiptar uron besimtarët e krishterë nga Vatikani:

Kardinali shqiptar, Eminenca e tij e Naltë Ernest Troshani Simoni ka uruar nga Vatikani besimtarët e krishterë për festën Pashkëve.

Përmes një mesazhi, Kardinali 96-vjeçar uroi për sa më shumë begati, ndërsa theksoi se sot njerëzimi është mbushur me të papritura.

“Jetojmë në një kohë kur njerëzimi është mbushur me të papritura. Sot është festa për Krishtin. Kjo është festë e madhe. Urojmë që në çdo festë të kenë në mendje Krishtin. Të bashkoheni! Paqe dhe begati”, tha Kardinali.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH