Aktualitet

"Kam probleme me zemrën", gjykata merr vendimin për Erzen Breçanin

Shkruar nga Liberale
"Kam probleme me zemrën", gjykata merr vendimin për Erzen

ish-drejtuesi i lartë i policisë, Erzen Breçani, u shtrua sot me urgjencë në spital, pas probleme shëndetësore me zemrën. 

Sakaq, gjykata ka pranuar kërkesën e avokatëve të Erzen Breçanit për të kryer ekspertizë mjekësore, pasi prentedojnë se ka probleme me zemrën dhe qëndrimi në qelinë e paraburgimit i rrezikon jetën.

Seanca e radhës u shty për ditën e premte, ku do paraqiten dy mjekët që do kryejnë akt ekspertimin.

Avokatët e Breçanit kërkojnë ndryshim të masës së sigurisë për shkak të gjendjes shendetësore.

Ndërkohë vetë Breçani prej disa ditësh ndodhet i shtruar në spitalin e burgut.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH