Aktualitet

Ka dyshime se fshihet i armatosur Azgan Mernica, RENEA mësyn në disa banesa në fshatin Hoxharë e Vjetër

Shkruar nga Liberale

Ka dyshime se fshihet i armatosur Azgan Mernica, RENEA mësyn në

Vijojnë kërkimet për lokalizimin dhe kapjen e Azgan Mercinës, autori i vrasjes së efektivit Novruz Cenalia, dy ditë më parë në Baltëz të Fier.

Forcat RENEA kanë ndërhyrë sot në disa banesa në fshatin Hoxharë e Vjetër, pasi ka dyshime se fshihet autori i vrasjes së efektivit. 

Efektivit të ndjerë, iu dha sot lamtumira e fundit, ku miq, familjarë, të afërm dhe kolegë mbajtën homazhe në nder të tij në hollin e  Teatrit Bylis. 

Gjithashtut të pranishëm në ceremoninë mortore ishin: ministri i Brendshëm Taualnt Balla, kreybashkiaku i Fierit, Armando Subashi dhe kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH