Aktualitet

Ishte në kërkim, arrestohet shqiptari në Napoli të Italisë

Shkruar nga Liberale

Ishte në kërkim, arrestohet shqiptari në Napoli të

Gjatë një shërbimi të posaçëm kontrolli në zonën hekurudhore qendrore të Napolit, Policia italiane arrestoi një person të dyshuar për krime kundër pronës.


Oficerët e Departamentit të Policisë Hekurudhore për Campania dhe Basilicata identifikuan një burrë që sillej në mënyrë të dyshimtë brenda stacionit gjatë festave të Pashkëve.

Pas hetimeve të mëtejshme, rezultoi se 26-vjeçari me origjinë shqiptare ishte i dënuar me 3 vjet, 2 muaj e 18 ditë dënim për krime kundër pasurisë. Arrestimi u bë në bazë të këtij dënimi të lëshuar nga Prokuroria Publike në Gjykatën e Ravenës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH