Aktualitet

"I kapa bisedat, takoheshin jashtë fshatit", flet gjyshi i së miturës që u ngacmua seksualisht nga 64-vjeçari: Ai ka p*rdhunuar edhe...

Shkruar nga Liberale

"I kapa bisedat, takoheshin jashtë fshatit", flet gjyshi i

Dëshmi të tjera janë marrë nga familjarët e së miturës në Devoll, e cila dyshohet se është ngacmuar seksualisht nga një 64-vjeçar, i cili u arrestua pas denoncimit nga gjyshi i vajzës.

Ky i fundit ka deklaruar se ngjarja u zbulua nga telefoni i gruas së tij, e cila nuk ndodhej në Shqipëri dhe në këtë periudhë e përdorte e mitura.

Sipas tij ishin disa mesazhe që 64-vjeçari i shkruante vajzës, duke i lënë vendin e takimit. 

Ndërsa më herët nëna e saj tha se ai e kishte kërcënuar se nëse tregonte për ngacmimet, do t’i vriste babanë.

Ndërkohë gjyshi thotë se personi në fjalë është problematik, i dënuar më parë për vrasje dhe përdhunim.

“Gruan e kam në Gjermani dhe më ka lënë telefonin dhe e përdor ime mbesë. Ja kërkova një ditë dhe sdonte të ma jepte, ja mora me forcë dhe nusja e djalit tjetër lexoi mesazhet. Mesazhet ishin “dil këtu, takohemi atje”, vende që i kishin frekuentuar. Mesazhe kërcënuese s’kishte.

Ne dje ja kapëm. Doja ta takoja atë personin, nuk ishte, dhe takova një punonjës policie dhe bëra denoncim. Është person problematik, ka qenë i dënuar në kohën e komunizmit për vrasje, ka bërë gati 18 vite burg, dhe i dënuar për përdhunim të një gruaje”, ka treguar gjyshi i së miturës. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH