Aktualitet

I akuzuar për pastrim parash, shtyhet seanca për biznesmenin Rezart Taçi

Shkruar nga Liberale

I akuzuar për pastrim parash, shtyhet seanca për biznesmenin Rezart

Shtyhet sërish seanca për Rezart Tacoin, i cili akuzohet për pastrim parash. Mësohet se shkak për këtë është bërë kërkesa e avokates së Tacit.

Kujtojmë se më datë 12 janar SPAK mbylli hetimet për biznesmenin Rezart Taçi, kunatin e tij dhe disa shtetas italianë.

Biznesmeni Taçi dhe kunati i tij, Artur Balla, në bashkëpunim me shtetasit Bledar Lilo, Francesco Zummo, Fabio Petruzzella dhe Daniele Cestagalli, akuzohen për pastrim parash.

Procesi ndaj biznesmenit ishte pezulluar për një vit për shkak se ai nuk është gjetur për t’u arrestuar në zbatim të një mase sigurie “arrest në burg” dhënë në mungesë ndaj tij.

 

 

 

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH