Aktualitet

FOTO E DITËS/ Tifozët e Zvicrës “çmendin” serbët! Shfaqen me flamurin e UÇK-së në tribunë, ndaj Gjermanisë!

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS/ Tifozët e Zvicrës “çmendin”

Tifozët e Zvicrës vendosin flamurin e UÇK-së në tribunë në përballjen e sotme me Gjermaninë. Me shumë mundësi janë tifozë me origjinë shqiptare.

Zvicra dhe Gjermania ndeshen në takimin e fundit të Grupit A, për të mbyllur fazën në grupe.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 1-0 për Zvicrën.

Në 29′ Zvicra shënoi / Ndoye merr një top në zonë dhe e shtyn drejt rrjetës.

Ekipit të Murat Yakin i mjafton vetëm një barazim për të kaluar më tej si vend i dytë, por shanset për t’u kualifikuar janë të mëdha edhe nëse mposhtet në këtë takim, si vend i dytë ose si një nga katër vendet e treta më të mira.

FOTO E DITËS/ Tifozët e Zvicrës “çmendin”

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH