Aktualitet

FOTO E DITËS: Protestuesit para Bashkisë me "armatime" me vete, bëjnë gati vezët për "sulm"

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS: Protestuesit para Bashkisë me "armatime" me

Në protestën e sotme para Bashkisë së Tiranës, protestuesit kanë marrë masat duke u pajisur me "armatime" me vete, si vezë dhe fruta.

Në fotot e siguruara nga LSA, shihet se si një protestues po bëhet gati për sulmin e tij me vezë drejt godinës së Bashkisë dhe në tokë disa bikerina.

Protestuesit hodhën gjithashtu dhe molotovë e flakadanë në drejtim të Bashkisë.

Në një moment molotovi rrezikoi dhe jetën e efektivëve të cilët përpiqeshin që të fiknin zjarrin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH