Aktualitet

FOTO E DITËS: Klevis Balliu rrëzohet në tokë gjatë protestës, dy deputetët e PD "marrin hak" ndaj efektivëve: Do t'i q* robt!

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS: Klevis Balliu rrëzohet në tokë gjatë

Opozita zhvilloi sot protestën e 12-të para Bashkisë së Tiranës. Tubimi i sotëm nisi me tensione, pasi protestuesit i vunë flakën gomave dhe hodhën molotov drejt godinës, një skenar i ngjashëm me protestat e mëparshme.

Në një moment të përplasjes, Klevis Balliu siç shihet edhe në këtë foto është rrëzuar në tokë.

Dhe menjëherë dy deputetët e PD, Gazment Bardhi dhe Bledion Nallbati i janë sulur efektivëve të policisë, duke vijuar në ofendime e sharje ndaj tyre, si: "do të q* robt".

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH