Aktualitet

FOTO E DITËS: Dy lezbiket shkëmbejnë puthje në buzë, vajza e vogël ngel "me gojë hapur" në krahët e tyre

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS: Dy lezbiket shkëmbejnë puthje në buzë,

Dy homoseksualet Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj u martuan dje në taracën e Bashkisë së Tiranës, ku u celebruan nga kryetari Erion Veliaj, pavarësisht se Kodi i Familjes në Shqipëri nuk e njeh martesën brenda së njëjtës gjini.

Të dyja të veshura me fustane nusërie dhanë betime përjetësie përpara dy klerikëve katolikë që erdhën nga Anglia.

Martesa e tyre shkaktoi reagime të shumta, ku më herët gjatë ditës së sotme, Kisha Katolike reagoi ashpër, duke  e konsideuar të ndaluar dhe të papranueshme martesën e dy lezbikeve. 

Në rrjet u publikuan dhe foto nga ceremonia, ku në një nga fotot, shihet se njëra nga vajzat mban në krahë një vajzë të vogël e cila habitet teksa  Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj shkëmbejnë puthje në buzë me njëra-tjetrën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH