Aktualitet

Festohet sot Kurban Bajrami! Besimtarët falin Namazin në sheshet kryesore të qyteteve

Shkruar nga Liberale

Festohet sot Kurban Bajrami! Besimtarët falin Namazin në sheshet

Për të kryer faljen e Namazit në këtë ditë të shenjtë për ta, besimtarët janë mbledhur herët në mëngjes në sheshet kryesore të qyteteve në të gjithë vendin.

Ndërkohë, një ditë më parë, familjet myslimane zhvilluan ceremoninë e therjes së kurbaneve, duke shpërndarë më pas mishin për familjarët dhe familjet e varfra.

Edhe dreka e sotme, do t’i gjejë besimtarët në tryezë, me urimet për më shumë begati.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH