Aktualitet

FESTAT MBARUAN! Shqiptarët nisin të kthehen në vendet ku punojnë, në Kapshticë e Qafë Thanë vijojnë hyrje- daljet

Shkruar nga Liberale
FESTAT MBARUAN! Shqiptarët nisin të kthehen në vendet ku

Emigrantët shqiptarë kanë nisur tē rikthehen në vendin e tyre të punës, pas përfundimit tē festave të fundvitit.

Sipas të dhënave nga policia kufitare për datën 02 janar, në Kapshticë kanë hyrë 2727 dhe kanë dalë 6321 persona.

Pavarësisht shifrës së lartë të regjistruar në dalje të Shqipërisë situata ka qenë normale dhe nuk ka pasur probleme apo vonesa për emigrantët ndërkohë që fluksi pritet të shtohet gjatë ditëve në vijim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH