Aktualitet

Çfarë po ndodh? Lëkundjet ndjehen deri në Prrenjas! Pas tërmeteve ne Greqi, tronditet Maqedonia e Veriut

Shkruar nga Liberale

Çfarë po ndodh? Lëkundjet ndjehen deri në Prrenjas! Pas

Lëkundje tërmeti në Maqedoninë e Veriut dhe kufirin me Shqipërin kanë sjellë panik tek banorët e zonës.

Në dy ditët e fundit lëkundje të forta tërmeti jamë ndjerë në shtetin fqinj, Greqi.

Çfarë po ndodh? Lëkundjet ndjehen deri në Prrenjas! Pas

Deri më tani nuk raportohen probleme nga lëkundja që duket se epiqendrën sipas raportimeve të para e ka patur në Maqedoninë e Veriut, 15 km larg Ohrit.

Magnituda e tërmetit ka qenë 3.5 e shkallës Rihter.

Lëkundja është ndierë edhe në fshatrat e Pogradecit ashtu siç është ndjerë edhe në Prrenjas e fshatra të kësaj bashkie.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH