Aktualitet

Eventi sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve në kryeqytet këtë të dielë

Shkruar nga Liberale

Eventi sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve

Pas tre eventeve të mëparshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event sportiv bashkon tre disiplinat më të njohura dhe të praktikuara në një garë të vetme: not, çiklizëm dhe vrap.

Me qëllim, mbarëvajtjen dhe organizimin e aktivitetit sportiv “Tiranathlon” në Parkun Helen pranë Liqenit të Farkës, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim dhe me Policinë e Shtetit, kanë hartuar një plan masash për organizimin e lëvizjes së automjeteve gjatë zhvillimit të garës.

I. Kufizimin e qarkullimit të automjeteve për mbarëvajtjen dhe organizimin e aktivitetit sportiv “Tiranathlon”, parkun Helen pranë Liqenit të Farkës, në datën 26.05.2024, nga ora 08:00 deri në orën 13:00 (montimet fillojnë më datat 24-25 Maj 2024 dhe çmontimet do të bëhen direkt mbas përfundimit të aktivitetit) sipas segmenteve rrugore si më poshtë:

e) Linja Nr. 9 “Qyteti Studenti—Jordan Misja” devijon në qendër.
f) Linja Nr. 10/A “Marteniteti i Ri—Qendër—Ish Fusha e Aviacionit” pezullohet përkohësisht.
g) Linja Nr. 13 “Tirana e Re” devijon te rrethrrotullimi i “Fabrikës së bukës” dhe në qendër
h) Linja Nr. 14 “Unaza” pezullohet përkohësisht.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH