Aktualitet

E shtuna vjen me MOT të paqëndrueshëm, si do të jenë temperaturat sot?

Shkruar nga Liberale
E shtuna vjen me MOT të paqëndrueshëm, si do të jenë

Dita e sotme pritet të jetë me mot të paqëndrueshëm, pasi në zonat veriore dhe veriperëndimore do të ketë vranësira të dendura.

Në zonat që do të ketë vranësira, pritet gjithashtu të ketë reshje shiu.

Vranësirat pritet të përfshijnë gjatë ditës të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje, me vlerat ditore nga 8-29 gradë Celsius.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi mbi 35 km/h, duke shkaktuar dallgëzim deri në 2 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH