Aktualitet

Dy vjetori i fillimit të agresionit rus, ministri Hasani: Shqipëria do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën me të gjitha focat

Shkruar nga Liberale

Dy vjetori i fillimit të agresionit rus, ministri Hasani: Shqipëria do

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka ndarë në Facebook videomesazhin në dy vjetorin e fillimit të agresionit rus në Ukrainë.

Ministri Hasani ka shprehur mbështetjen e vazhdueshme të Shqipërisë ndaj Ukrainës, duke shtuar se Ukraina meriton të gjithë solidaritetin dhe mbështetjen jo vetëm të Shqipërisë por edhe të aleatëve.

Ndërsa theksoi se më 28 shkurt organizohet Samiti Ukrainë-Ballkani Perëndimor.

“Shqipëria qëndron përkah Ukrainës dhe do të vazhdojë ta mbështesi me të gjitha focat dhe menyrat Ukrainën dhe popullin e saj në rezistencën së tyre heroike ndaj luftës së ashpër dhe të padrejtë të Rusisë.”, shprehet ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH