Aktualitet

Dy helikopterë britanikë fluturojnë nesër mbi sheshin "Skënderbej"

Shkruar nga Liberale
Dy helikopterë britanikë fluturojnë nesër mbi sheshin

Dy helikopterë britanikë do të fluturojnë ditën e nesërme mbi Sheshin "Skënderbej" në

Ministria e Mbrojtjes deklaeon se ky aktivitet vjen si “dëshmi e bashkëpunimit të shkëlqyer mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar në të gjitha fushat, por sidomos në atë të mbrojtjes.

Aktiviteti do të mbahet në orën 10:00-10:30. Të pranishëm do të jenë përfaqësues të Forcave të Armatosura të Mbretërisë së Bashkuar, Ambasadori britanik në vendin tonë Alastair King-Smith, përfaqësues nga Bashkia e Tiranës si dhe përfaqësues të lartë të Forcave tona të Armatosura.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH