Aktualitet

Dronët Bajraktar të FA, edhe me detashmentin e tyre të certifikuar për fluturime pa pilot

Shkruar nga Liberale
Dronët Bajraktar të FA, edhe me detashmentin e tyre të

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Dronët Bajraktar të Forcave të Armatosura kanë tanimë edhe detashmentin e tyre të certifikuar të Mjeteve Fluturuese pa Pilot.

Në një postim në rrjetet sociale kreu i qeverisë tha se Oficerët, nënoficerët dhe ushtarët tanë të këtij detashmenti u trajnuan për 4 muaj në Keshan të Turqisë dhe sot janë në gatishmëri.

Postimi i Ramës:


Dronët #Bayraktar të Forcave të Armatosura kanë tanimë edhe detashmentin e tyre të çertifikuar të Mjeteve Fluturuese pa Pilot
Oficerët, nënoficerët dhe ushtarët tanë të këtij detashmenti u trajnuan për 4 muaj në Keshan të Turqisë dhe sot janë në gatishmëri si pilotë, elektroteknikë, mekanikë dhe operatorë ngarkesash, duke rritur aftësitë dhe zgjeruar kapacitetet operacionale të Forcës Ajrore dhe Forcave të Armatosura

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH