Aktualitet

Autobusi ndërqytetas me pasagjerë merr flakë në ecje, shkathtësia e shoferit shmang tragjedinë e mundshme

Shkruar nga Liberale

Autobusi ndërqytetas me pasagjerë merr flakë në ecje,

Autobusi i linjës Fier-Patos rrezikoi të merrte digjej në afërsi të fshatit Portez.

Shoferi, sapo pa tymin, ndaloi autobusin dhe zbriti me shpejtësi pasagjerët.

Në vendngjarje mbërritën 2 automjete me zjarrfikës që bënë të mundur shuarjen e flakëve.

Ndërkohë, pasagjerët të cilët fatmirësisht nuk pësuan asnjë dëmtim, janë nisur drejt Patosur me një autobus tjetër.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH