Aktualitet

Arrestohet shqiptari në Itali, kapet me 14 kg kokainë

Shkruar nga Liberale

Arrestohet shqiptari në Itali, kapet me 14 kg kokainë

Policia Financiare e Bolonjës në Itali arrestoi një shtetas shqiptar dhe sekuestroi 14 kilogramë kokainë gjatë një operacioni të shërbimit për të luftuar trafikun e drogës.

Gjithashtu u sekuestrua një makinë dhe materiale ambalazhi.

peracioni nisi pas një ndërhyrjeje të zjarrfikësve të thirrur në një pronë në Finale Emilia për shkak të dyshimit për rrjedhje gazi.

Aty zjarrfikësit gjetën mikrombështjellës të mbyllur me nxehtësi që përmbanin gjurmë të një substance të bardhë pluhur.

Kur policia mbërriti në vend, zbuloi përveç 14 kg kokainë, një laborator të vërtetë klandestin që përdorej për ruajtjen dhe prerjen e drogës.

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar, i rikthyer gjatë kontrollit të pronës. Ai u arrestua për posedim me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH