Sport

Shqipëri-Çeki, del formacioni zyrtar i kombëtares

Shkruar nga Liberale
Shqipëri-Çeki, del formacioni zyrtar i kombëtares

Sonte në mbrëmje luhet ndeshja Shqipëri-Çeki e vlefshme për kualifikueset në Euro 2024, por edhe një sfidë vendimtare për fatin e përfaqësueses sonë drejt këtij kampionati.

Sa i takon formacionit, Sylvinho ka projektuar skemën 4-3-3.

Në portë Berisha, ndërsa në mbrojtje Mitaj, Gjimshiti, Ajeti, Hysaj; mesi i fushës, Bajrami, Asllani, Ramadani; në sulm Asani, Seferi dhe Cikalleshi.

Formacioni i Shqipërisë:

Shqipëria (4-3-3): Berisha; Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj; Bajrami, Asllani, Ramadani; Asani, Seferi, Cikalleshi Trajner: Sylvinho

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH