Aktualitet

Shpëtim Idrizi prej 1 ore në zyrën e Bashës, ja kush e ka radhën

Shkruar nga Liberale
Shpëtim Idrizi prej 1 ore në zyrën e Bashës, ja kush e ka

Kreu i PD, Lulzim Basha prej 1 ore po zhvillon një takim në selinë blu me kreun e PDIU, Shpëtim Idrizin.

Fokusi i takimit qëndron tek marrëveshja për listat, teksa PD ende nuk ka gjetur marrëveshje me PBDNJ, PDIU dhe PR.

Ndërsa mësohet se më vonë pritet të tjetë radha e kryetarit të PR, Fatmir Mediu që të zhvillojë takimin me Bashën.

Nga ana tjetër PDIU është regjistruar tashmë si parti garuese në KQZ, ndërkohë që PD ka arritur marrëveshje me aleatët e tjerë Agron Dukën, Dashamir Shehin e Nard Ndokën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH