Aktualitet

Shpërthim me tritol në Shkodër

               Publikuar në : 20:55 - 26/12/20 liberale

Një shpërthim me tritol raportohet se ka ndodhur në një automjet. Ngjarja është regjistruar mbrëmjen e kësaj të shtune rreth ores 20:30 në lagjen “Rus” në Shkodër.

Për fat të mirë nuk ka persona të lënduar, pasi në momentin e shpërthimit në makinë nuk ka pasur asnjë njeri.

Burime zyrtare bëjnë me dije se shpërthimi ka ardhur nga një lëndë plasëse dhe se ka shkaktuar vetëm dëme materiale. Për fat të mirë në shtëpi nuk ka patur njerëz në momentin e shpërthimit.

Më datë 26.12.2020, rreth orës 20:25, në lagjen “Partizani”, Shkodër, mjeti i cili ishte i parkuar në oborrin e shtëpisë së shtetasit N. B, ne rrethana të paqarta dyshohet se ka shpërthyer si pasojë e lëndës eksplozive, duke shkaktuar vetëm dëme materiale“, bën me dije policia.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back