Aktualitet

Shpërthen kapsolla, plagoset një grua te protesta për Teatrin

Shkruar nga Liberale
Shpërthen kapsolla, plagoset një grua te protesta për Teatrin

Një protestuese ka mbetur e plagosur, pas shpërthimit të kapsollave sot mes turmës së qytetarëve para Teatrit kombëtar.

Protesta e qytetarëve dhe aktorëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, por që tashmë është shembur, është shoqëruar nga tensione.

Mësohet se janë hedhur kapsolla dhe janë dëgjuar dy shpërthime. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH