1

Shpallen nominimet për çmimet ‘Emmy‘

               Publikuar në : 14:02 - 14/07/21 liberale

Serialet televizive “Crown” dhe “The Mandalorian” kryesojnë garën për çmimet prestigjioze të Emmy.

Seriali kushtuar jetës në oborrin mbretëror të Britanisë, “The Crown”, u nominua në 24 kategori përfshi dhe “Drama më e mirë”.

Drama “The Mandalorian” (Luftës së Yjeve) mori gjithashtu 24 nominime.

Komedia “Ted Lasso”, e cila tregon për një ekip futbolli anglez të përulur nën drejtimin e një trajneri amerikan arriti të marrë 20 nominime.

Konkurrentët e kësaj komedie, në kategorinë “Serialet më të mira” përfshijnë “The Flight Attendant” dhe “Hacks”.

Historia e krimit “Mare of Easttown”, me aktore protagoniste Kate Winslet dhe drama “I May Destroy You” do të përballen kokë më kokë në kategorinë e mini-serive.

Emrat e fituesve do të shpallen më 19 shtator në ceremoninë e përvitshme që mbahet në Los Anxhelos.

Edicioni i këtij viti është cilësuar si një kthim drejt normalitetit, pasi ai i vitit të kaluar u transmetua në një teatër të zhveshur nga yjet e kinemasë, ndërsa fituesit pranonin çmimet nga shtëpitë e tyre.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back