Aktualitet

Shoqatat e Transportit paralajmërojnë protesta dhe kanë dy kërkesa

Shkruar nga Liberale
Shoqatat e Transportit paralajmërojnë protesta dhe kanë dy

Shoqatat e Transportit të të gjithë vendit dolën sot në një marshim protestë para Ministrisë së Infrastrukturës.

Pas tre muajsh pa punë për shkak të koronavirusi, ata thonë se po shkojnë drejt falimentimit dhe duan ndihmë nga shtetit.

Dy kërkesat e tyre kryesore janë heqja e akcizës së naftës dhe ulja e pragut të TVSH në masën 6%.

Shoqatat kanë deklaruan se rritja e çmimi të biletës është gjëja e fundit që duan, por edhe ajo është menduar, nëse qeveria nuk reagon. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH