Aktualitet

Shoferi i Mark Frrokut qëlloi me armë gjatë sherrit në Kepin e Rodonit, shpallet në kërkim (EMRI)

Shkruar nga Liberale
Shoferi i Mark Frrokut qëlloi me armë gjatë sherrit në Kepin

Detaje të reja janë zbardhur nga konflikti në Kepin e Rodonit, ku banorë të zonës dhe përfaqësues të Kishës Katolike, u konfiktuan për një pronë të cilën dy palët pretendojnë se kanë certifikatë pronësie.

Në një moment sherri ka agravuar me grushte dhe duke përdorur sende të tjera të forta, ku raportohet se patur edhe për të shtëna me armë.

Burime për mediet bëjnë me dije se ka qenë shtetasi Besnik Toma, i cili ka qëlluar me armë. Ky i fundit shofer i ish-deputetit Mark Frroku, i cili njëkohësisht është edhe i afërm i tij, është shpallur në kërkim nga Policia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH