Ndërkombëtare

Shkrumbohet nga zjarri një azil në Ukrainë, 15 viktima

               Publikuar në : 17:47 - 21/01/21 liberale

Të paktën 15 njerëz humbën jetën dhe 11 të tjerë u lënduan si pasojë e një zjarri që përfshiu një azil pleqsh në qytetin e Kharkivit në Ukrainë.

Zjarri shpërtheu pasdite në katin e dytë të ndërtesës dykatëshe gjatë kohës kur brenda saj kishte 33 persona.

Prokurori i Përgjithshëm ukrainas tha, se autoritetet kishin filluar një hetim penal dhe shkaku paraprak i zjarrit mendohet të ketë qenë përdorimi i pakujdesshëm i pajisjeve elektrike të ngrohjes.

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskiy i kërkoi Ministrit të Brendshëm të hapte sa më shpejt një hetim për ngjarjen për të vendosur personat përgjegjës para drejtësisë.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back