Aktualitet

Shkon në 67 numri i personave të shëruar nga koronavirusi në vend

               Publikuar në : 11:49 - 01/04/20 liberale

Ministri e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e mirë se gjatë 24 orëve të fundit 15 pacientë janë shëruar duke e çuar numrin e të shëruarve nga COVID-19 në 67.

“Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë, Durrës, Kavajë dhe Korçë, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe ku po punohet me shumë intesitet nga epidemiologët për gjurmimin e kontakteve të rasteve pozitive dhe ndërprerjen e zinxhirit të transmetimit të infeksionit”, tha Silva Bino. /Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back