Aktualitet

Shkon në 10 numri i të infektuarve me Covid në burgun e Drenovës

Shkruar nga Liberale
Shkon në 10 numri i të infektuarve me Covid në burgun e

Shkon në 10 numri i të infektuarve në burgun e sigurisë së lartë në Drenovë të Korcës.

Vetëm dy ditë më parë janë dërguar 27 tamponë nga ky institucion, dhe 2 persona kanë rezultuar pozitivë ndaj Covid-19.

Analizat janë kryer në sektorin e të burgosurve ku rezultuan pozitivë 8 të parët, por edhe në administratën e burgut, si dhe persona të kontaktit të të infektuarve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH