1

Shkodër, turneu i boksit mbyllet me sherrin e tifozëve

               Publikuar në : 18:14 - 18/09/21 liberale

Përfundon me skena skandaloze kampionati kombëtar i boksit, i cili u zhvillua këtë të shtunë në Shkodër.

Në një prej dueleve për titull, grushtet vijuan edhe jashtë ringut. Shkak u bë kontestimi i ekipit të Tiranës për një prej rezultateve të dueleve, debat që nxiti reagimin e publikut shkodran që më pas humbi kontrollin.

Duke shfrytëzuar praninë e vetëm 2 punonjësve të forcave të sigurisë, dhjetëra tifozë zbritën nga shkallët duke sulmuar trajnerin dhe boksierët e Tiranës, shkruan A2.

Situata përfundoi pa pasoja të rënda ndërkohë që klubi i Tiranës tërhoqi të gjithë sportistët nga garat e mbetura dhe nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare i bën thirrje Federatës Shqiptare të Boksit të marrë masat e duhura për incidentin e krijuar.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back