Aktualitet

Shkatërrohet banda e drogës në Gjermani, në pranga katër shqiptarë

Shkruar nga Liberale
Shkatërrohet banda e drogës në Gjermani, në pranga

Oficerët e antidrogës në Gjermani shkatërrojnë bandën e kokainës, 4 shqiptarë të arrestuar. Në gjueti për shitësit ambulantë, hetuesit e lëndëve narkotike hyjnë në vrimën e dhelprës së një qelie kokaine!

Fillimisht zyrtarët e policisë gjermane kapën dy shpërndarës të vegjël shqiptarë dhe kontrolluan banesën e tyre në Hanover javën e kaluar. Në atë moment janë shfaqur edhe dy shqiptarë të tjerë (25, 36 vjeç) të cilët mesa duket kanë dashur t’u sigurojnë ndihmësve të tyre kokainë të freskët. Ata u arrestuan, teksa policia ushtroi kontrolle në banesën e tyre në një lagje të Langenhagenit (rajoni i Hanoverit).

Sipas prokurorisë publike, rreth katër kilogramë kokainë ishin ruajtur në pako të mbyllura në banesë. Vlera e drogës më shumë se 320,000 euro. Hetuesit konfiskuan gjithashtu 42.500 euro para që dyshohet se kanë ardhur nga aktiviteti kriminal. Të katër shqiptarët përfunduan në paraburgim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH