Aktualitet

Shkarkimi i Flamur Nokës, Basha: S'mund të mbetemi peng i axhendave personale që kërkojnë ta kthejnë PD në një bunker

Shkruar nga Liberale
Shkarkimi i Flamur Nokës, Basha: S'mund të mbetemi peng i

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur me tone të ashpra sot një ditë pas shkarkimit të Flamur Nokës nga nënkryetar i Komisionit të Sigurisë.

Basha tha se nuk mund të mbetemi peng i axhendave personale që kërkojnë ta kthejnë PD në një bunker për interesa personale të kujtdo qofshin këto. Prandaj, theksoi ai shtrembërime të tilla nuk do të tolerohen.

“Zoti Noka i kam komunikuar shkarkimin e tij nga detyra si nënkryetar i komisionit të sigurisë. Nuk e kam përjashtuar, por e kam paralajmëruar. Nuk mundet që PD që ka kundërshtar dhe armik, armikun e shqiptarëve Edi Ramën dhe regjimin e tij të mbahet peng nga sajesa, shpifje dhe keqinformime që na devijojnë nga detyra jonë kryesore si opozitë që është lufta ndaj këtij regjimi me të gjitha format dhe mënyrat. Ne kemi lançuar iniciativa të shumta opozita dhe do të lançojmë të tjera, për të zhbërë dhe gërryer themelet e regjimit Rama-Doshi-Rakipi dhe nuk mund të mbetemi peng i axhendave personale që kërkojnë ta kthejnë PD në një bunker për interesa personale të kujtdo qofshin këto. Prandaj shtrembërime të tilla nuk do të tolerohen”, deklaroi kreu i PD.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH