Aktualitet

Shiste disa herë të njëjtin apartament, 6 vite burg për ndërtuesen

Shkruar nga Liberale
Shiste disa herë të njëjtin apartament, 6 vite burg për

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 6 vite burg ndërtuesen dhe bisnezmenen Vjollca Hoxholli me akuzën e “mashtrimit me pasoja të rënda”.

Hoxholli u arrestua në vitin 2018, pas dyshimeve se në drejtimin e kompanisë së ndërtimit ‘Hoxholli Sh.P.K.”, shiste disa herë të njëjtin apartament dhe përfitonte paratë duke mashtruar qytetarë të ndryshëm.

Sipas prokurorisë, ajo ka përfituar gati 318 mijë euro përmes mashtrimit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH