Aktualitet

Shisnin lëndë narkotike në lokal, arrestohen babë e bir në Fier

Shkruar nga Liberale
Shisnin lëndë narkotike në lokal, arrestohen babë e bir

Finalizohet operacioni ‘Doses’ në Fier. Në kuadër të këtij operacioni u arrestuan Arben dhe Denis Dane, babë e bir, 55 dhe 27-vjeç.

Gjatë kontrollit të ushtruar në lagjen “Liri”, Fier, në lokalin në pronësi të 55-vjeçarit, të dy, babë e bir në bashkëpunim me njëri tjetrin u kapën duke shitur lëndë narkotike në doza.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 2 kg lëndë narkotike cannabis sativa, një pjesë e të cilës ishte e ndarë në 258 doza gati për shitje, një peshore elektronike që shërbente për ndarjen e lëndës narkotike në doza dhe dy aparate celularë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH