Aktualitet

Shfuqizohet Bordi i Transparencës për karburantet

Shkruar nga Liberale
Shfuqizohet Bordi i Transparencës për karburantet

Ministrja e Financave dhe Ekonominë, Delina Ibrahimaj komunikoi sot, se është marrë vendimi për shfuqizimin e bordit të hidrokarbureve.

Pas mbledhjes së qeverisë, ajo tha se, kanë vendosur për shfuqizimin.

“Një tjetër vendim i rëndësishëm, me fillimin e krizës ngriti një bord të transparencës për kontrollin e çmimeve. Që prej asaj kohe çmimet kanë pasur luhatje të mëdha. Ne vendosëm të përcaktojmë disa marzhe fitimi me qëllim limitimin të efektit të spekulimeve të hidrokarbureve dhe të limitonim abuzimet. Ne vendosëm, për shfuqizimin e bordit të hidrokarbureve dhe situatës së veçantë në këtë treg”, ka thënë ndër tët tjera Ibrahimaj. /Liberale.al/ 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH