Aktualitet

Sherri, Bushati-Pezës: S'ke shitur vetëm shpirtin, por edhe bre*ët

Shkruar nga Liberale
Sherri, Bushati-Pezës: S'ke shitur vetëm shpirtin, por edhe

Paketa anti-shpifje ka shkaktuar debate të forta në Open në Top Channel mes të ftuarve. Debati i parë u zhvillua mes Andi Bushatit dhe Alfred Pezës.

Duhet të ndajmë në këtë debat në qoftë se jemi kundër Edi Ramës, apo kundër paketës- tha Alfred Peza.

E ashpër ishte ndërhyrja e Andi Bushatit ku tha se këtë paketë e ka kundërshtuar Bashkimi Europian.

Ju tha BE-ja tërhiquni, këtu ke deklaratën tha Bushati.

Në dy takimet e bëra me BE-në flitet për disa rregullime- ndërhyri Peza.

Kemi qenë gazetar o Fredi, nuk mund të mbrosh këtë, por fakti që skuqesh ende tregon që s’je pro- vijoi Bushati.

Edhe ty të hollohet zëri, Andi- vazhdoi Peza.

Po të mbrosh këtë, nuk ke shitur vetëm shpirtin por edhe brekët- vijoi Bushati.

Unë e besoj këtë- replikoi Peza.

Besoni një mut- shpërtheu Bushati.

Në qoftë se je pro kësaj më vjen turp që të kam pasur koleg- i tha Bushati, Pezës.

Edhe mua me vjen turp që ju kam pasur koleg- iu kthye Peza.

Top Channel

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH