Aktualitet

Shembja e Teatrit/ Prokuroria thërret në pyetje 3 specialistët

Shkruar nga Liberale
Shembja e Teatrit/ Prokuroria thërret në pyetje 3 specialistët

Prokuroria e Tiranës ka thirrur sot në pyetje tre specialistët e Institutit të Ndërtimit, që përpiluan akt-ekspertizën dhe dolën në onkluzionin se godina e Teatrit Kombëtar duhet shembur.

Tre specialistët u kallëzuan në Prokurorinë e Tiranës nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.

Kujtojmë se shembja e Teatrit Kombëtar u kundërshtua si nga artistët, qytetarët, por edhe nga opozita të cilët kanë paralajmëruar një tjetër protestë. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH