Aktualitet

Shehi: Rama na dëmton, por ne do t'i fitojmë zgjedhjet

Shkruar nga Liberale
Shehi: Rama na dëmton, por ne do t'i fitojmë zgjedhjet

Kreu i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi tha në "Opinion", se Rama po dëmton Shqipërinë në raport me Evropën. Shehi u shpreh se Rama e dëmton opozitën, por ajo do t'i fitojë zgjedhjet, teksa theksoi se kryeministri iu ka 'bërë favore në raport me ndërkombëtarët'.

“Ky ka dëmtuar Shqipërinë si e gjithë, jo vetëm ne opozitës. E ka dëmtuar deri tani, se u bë 7 vjet që jemi jashtë. Kjo do jetë finalja fare, që do na ndajë nga Maqedonia, ai do shkojë vërdallë nëpër Evropë për lobingje. Ne na dëmton, por ne do i fitojmë prapë zgjedhjet, ne na ka bërë favore në raport me ndërkombëtarët. Nëse do e shikonin qartë, të shihnim se kush është i keqi dhe kush është i mirë, kuptohet”, tha ai.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH