Aktualitet

Shefa Rendi, policë e zyrtarë, dalin emrat e të arrestuarve në Durrës

Shkruar nga Liberale
Shefa Rendi, policë e zyrtarë, dalin emrat e të arrestuarve

Në një aksion të Policisë mbrëmjen e djeshme, u vunë në pranga 17 persona, të cilët dyshohet se lejuan ndërtimet pa leje në zonën e Durrësit, Manzës dhe Shijakut.

Hetimi zhvillohej prej disa muajsh në bashkëpunim edhe me prokurorinë e Durrësit. Sipas Ministrisë së Brendshme, në operacion morën pjesë Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë

'Panorama' ka zbardhur emrat e 13 nga arrestuarve, mes të cilëve ka Shefa Rendi, pinonjës policie dhe zyrtarë.

Emrat

Besnik Domi- Shef i Rendit, Shijak.

Sami Xhafa- Shefi Stacionit të Policisë, Manze

Ermal Petova- OPGJ, Manze

Nikollë Marku- OPGj, Manze

Agim Osmani- Ndihmës Specialist Policia, Durrës.

Gani Dama- Polic patrulle (në kërkim)

Haxhi Sherra- Ndihmës specialist i komisariati,

Shijak

Petrit Neziri- Ndihmës Specialist Policia, Manze

Ndriçim Shika- Ndihmës Specialist, Policia, Shijak

Gjergji Gerco- Sekretar Njësisë Administrative,

Sukth.

Jul Kacadej- Specialist IMT, Shijak

Marjus Shahini- Kryeinspektor IMT, Shijak

Adem Lika- Ndërtues./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH