Globi

SHBA, Serbia dhe Kosova nominohen për Çmimin Nobel për Paqe

Shkruar nga Liberale
SHBA, Serbia dhe Kosova nominohen për Çmimin Nobel për Paqe

SHBA, Serbia dhe Kosova nominohen për Çmimin Nobel për Paqe. Nominimi u dorëzua nga Akademia e Shkencave të Norvegjisë.

Ndërkohë kujtojmë që disa ditë më herët u nominua edhe presidenti Donald Trump.

Kujtojmë se e fundit marrëveshje e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë ishte Kosovë- Serbi, për çështje ekonomike por edhe politike që u lidhën më shumë me Izrealin. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH